Воркшоп координатора проекта Spokiy Людмила Опанасенко на тему «ТОЧКИ ОПОРИ»: СТРУКТУРОВАНА ТЕХНІКА ДЛЯ РОБОТИ З РЕСУРСНІСТЮ КЛІЄНТА У ВОЄННИЙ ПЕРІОД.
Презентація проводилась 24 жовтня 2022 року в рамках проєкту “Психічне здоров’я учасників ТРО та їхніх сімей в умовах неспровокованої російської агресії проти України”, створений за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні і була присвячена до Всесвітнього дня психічного здоров’я (який щорічно відзначається 10 жовтня).
Людмила Опанасенко очільниця Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ ім. П. Могили ознайомила з авторською структурованою технікою для роботи з ресурсністю клієнта у воєнний період (“Точки опору”).
ОРГАНІЗАТОРИ: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Психологічна служба КНУ імені Тараса Шевченка Факультет психології КНУ імені Тараса Шевченка Незалежна асоціація психологів Кафедра психології ХНПУ імені Г.С. Сковороди
НАПРЯМИ РОБОТИ КРУГЛОГО СТОЛУ:
Психологічні сервіси закладів освіти: нові виклики, проблеми, перспективи розвитку
Розвиток резильєнтності учасників освітнього процесу
Інструменти роботи психолога спрямовані на розвиток і збереження резильєнтності
Щодо інших виступів, то відкривала конференцію президентка Незалежної асоціації психологів (IAP), психотерапевтка Катерина Бояршинова, яка наголосила на актуальності та важливості теми круглого столу в сучасних реаліях.
Від адміністрації університету виступила проректорка з науково-педагогічної роботи (гуманітарні питання) КНУ ім. Тараса Шевченка, Інна Степанец. Вона висловилась про морально-психологічні аспекти інформаційної безпеки в умовах кризових ситуацій в ЗВО та підняла питання булінгу в університетському середовищі.
Керівниця Психологічної служби КНУ ім. Тараса Шевченка Галина Лаптєва поділилась методичними рекомендаціями зі зміцнення резильєнтності. Вона також розповіла про зміни в роботі Психологічної служби від 24 лютого 2022.
Світлана Пащенко, заступниця декана з міжнародних зв’язків та наукової роботи факультету психології також наголосила на формуванні резильєнтності в умовах війни та поділилась порадами щодо того, де можна знайти власні енергетичні ресурси для боротьби зі стресом.
Тамара Хомуленко, завідувачка кафедри психології ХНПУ ім. Г. Сковороди виступила з доповіддю про військову парадигму життєвої стресостійкості, розповіла мотиваційну, темпоральну, психологічну, емоційну, когнітивну та регулятивну готовність до життя після війни.
Міжнародна експертка, членкиня німецької асоціації когнітивно-поведінкової терапії Олена Чуманська та Оксана Креденцер, провідна наукова співробітниця лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, поділились досвідом та розповіли про соціально-психологічну допомогу українцям в Німеччині.
Протягом 6 годин спікери та експерти ділились авторськими техніками, власним досвідом та порадами щодо роботи психологів та психологічних кризових служб в умовах воєнного часу. Також спікери, зокрема і практична психологиня Lohvys Olha, підіймали питання турботи про психічне здоров’я студентів, проблем та перспектив розвитку психологічних сервісів різних закладів освіти.
Адреса
м. Миколаїв
вул. Соборна 12б, оф. 203
+38 (063) 144-84-24
м. Миколаїв
вул. Соборна 12б, оф. 203
+38 (063) 144-84-24