ПРО ПРОЄКТ

SPOKIY - це проєкт громадської організації «Майстерня добра» за підтримки Посольства США в Україні. Він створений для підтримання психічного здоровʼя учасників підрозділів територіальної оборони та їхніх сімей в умовах неспровокованої російської агресії проти України.

Проект передбачає формування спільноти фахівців, узагальнення досвіду та створення психоедукаційних матеріалів: навчального курсу для університетів, анімацій та брошури самодопомоги.

Більше матеріалів проєкту у групі SPOKIY на Facebook. Підписуйтесь!

Терміни проєкту: з 01.09.2022 до 30.06.2023 р.

Брошура самодопомоги

Всі знання та досвід роботи з постраждалими від війни допомогли нашим фахівцям створити ефективні рекомендації для учасників ТрО та членів їх сімей, що на собі відчули наслідки травматичних подій.

Пропонуємо безкоштовно ознайомитись та завантажити PDF брошуру для використання в умовах, коли неможливо звернутися за допомогою до спеціалиста. Безкоштовно та без реєстрації.

Для родин

Для військовослужбовців

Навчальний посібник

У навчальному посібнику представлено теоретичні та практичні засади надання психологічної допомоги військовим ТрО та членам їхніх сімей. Презентовано сучасні технології психологічної допомоги та корекції, а також запропоновано заходи з профілактики та подолання професійного вигорання фахівців соціономічного профілю, які працюють з цією соціальною категорією. Посібник містить робочу програму навчального курсу для здійснення професійної підготовки фахівців психологів і соціальних працівників з означеного аспекту діяльності.

Видання буде цікавим і корисним викладачам психологічних дисциплін, студентам-психологам і майбутнім соціальним працівникам, практикам, які планують чи безпосередньо працюють з військовими ТрО та членами їх сімей.

Фінальна конференція проєкту

Реєстр ресурсів

Якщо Ви потребуєте допомоги, і бажаєте отримати додаткові матеріали крім тих, що розміщені на нашому сайті, скористайтесь нашим реєстром для самодопомоги!

Результати проєкту

  • Створено та безкоштовно розповсюджено брошуру самодопомоги
  • Створено 2 анімаційних ролики для ТрО та членів їхніх сімей
  • Опубліковано методичний посібник та розповсюджено для використання в університетах та органах влади
  • Організовано 7 заходів, та представлено результати проєкту для понад 2000 фахівців психічного здоров’я
  • Матеріалами проєкту охоплено більш ніж 300 000 осіб
  • До спільноти залучено більше 200 фахівців психічного здоров’я
  • Надано більш ніж 200 індивідуальних та групових психоедукаційних консультацій
  • Проведено адаптацію інтерактивного обладнання для допомоги ТрО, членам сімей, в т.ч. хто в полоні та ВПО

Команда та організація

Людмила Опанасенко

координатор проєкту, психолог, керівник психологічного центру ЧНУ ім. Петра Могили

Андрій Васильєв

головний координатор проєкту, доцент ЧНУ ім. Петра Могили, випускник UBL PIE 🇺🇲

Катерина Чайковська

координатор проєкту, лікар-психіатр, нарколог, випускниця UBL PIE 🇺🇲

Про Громадську організацію «Майстерня добра»

Діє з 2014 року. Метою діяльності є сприяння самореалізації, ініціативам, особистісному та професійному розвитку громадян України, особливо молоді, людей зі статусом інваліда та інших соціально незахищених верств населення, залучення їх до активного громадського життя, сприяння позитивним соціальним, соціально-економічним перетворенням, поширення прогресивних ідей та світогляду у суспільстві. ГО об’єднує викладачів університетів, студентів та волонтерів психології, соціології та медичних наук.

Успішно реалізовані проєкти:
1. Проект «Україна – Норвегія»: навчання військових та членів їх сімей в Україні. Від Міжнародного фонду соціальної адаптації, 2021-2022.
2. «Миколаїв – місто рівності»: проект щодо зменшення дискримінації в Україні. Фонд прав людини Міністерство Закордонних справ Нідерландів, 2018-2019.
3. «Розробка нових підходів у сприянні зайнятості осіб с інвалідністю»: освіта та працевлаштування людей з інвалідністю, Посольство США в Україні, 2014-15.
4. Проєкт “Спокій”: підтримання психічного здоровʼя учасників підрозділів територіальної оборони та їхніх сімей в умовах неспровокованої російської агресії проти України. Посольство США в Україні, 2022-23.

Проєкт «Спокій»: психічне здоров'я учасників ТрО та їхніх сімей
в умовах неспровокованої російської агресії проти України.
За підтримки посольства США в Україні

Підписуйтесь на наші соціальні мережі